Žiniomis pasieksime Strasbūrą

„Mumis tikėjo, ir mes laimėjom!” -  su tokiais džiaugsmo šūksniais ketvirtadienį, spalio 6d., mes, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos IIA klasė, grįžome iš EUROSCOLA konkurso finalo Utenoje. Šiame konkurse paskatino dalyvauti , mus paruošė bei neleido prarasti optimizmo ir kovoti iki galo mūsų klasės auklėtoja Almyra Sabaliauskaitė.

EUROSCOLA konkursas, kurį rengia Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje, susidėjo iš dviejų etapų. Pirmoji buvo namų užduotis – paruošti prezentaciją jaunimui ,,Maisto kokybė ir sauga rūpi ne tik Europos Sąjungai“. Joje reikėjo išsiaiškinti moksleivių požiūrį į maisto saugos, ženklinimo, genetiškai modifikuotus produktus ir pristatyti jį prezentacijos pavidalu. Antrasis etapas, finalas, – viktorina ir komandinių užduočių atlikimas Utenoje. Po jos turėjo paaiškėti, kurios mokyklos komanda iš visos Utenos apskrities gaus teisę dalyvauti EUROSCOLA dienoje Strasbūre.

Pirmąjį etapą įvykdėme ir buvome pakviesti į konkurso finalą kartu su Utenos Adolfo Šapokos ir Utenos „Saulės“ gimnazijų, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ vidurinės mokyklos komandomis. Pradėjome ruošimąsi .

Finalas susidėjo iš trijų dalių. Pirma viktorina iš 40 klausimų buvo išties sunki, patikrino mokinių žinias apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą bei Europos Sąjungos valstybes. Atsakinėjant pirmus tris klausimus apėmė nusivylimas, kad nieko nepasieksime, bet po truputį įsivažiavome. Visiškai nesitikėdami pavijome pirmaujančią Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją. Pirmoji dalis, manau, buvo sunkiausia ir pareikalavo daugiausiai jėgų, nes iš salės išėjome „ištinusiomis“ galvomis.

Antroji dalis buvo tikras iššūkis:  praktinė užduotis, skirta atpažinti Europos Sąjungos šalis. Reikėjo priskirti 40 teiginių įvairioms  ES šalims. Teiginiai  buvo pateikti ne vien lietuvių kalba, bet ir anglų, vokiečių, prancūzų! Su tuo susidorojome puikiai, nes mūsų komandoje buvo visų šių kalbų „ekspertų“.  Trečioji užduotis buvo apie maisto ženklinimą,bet  ji irgi nesukėlė mums daug vargo.

Galiausiai atėjo rezultatų skelbimo laikas. Jaudinomės ir laukėme, nes žinojome, kad visos komandos labai stiprios. Paskelbus ketvirtos ir trečios vietos laimėtojus, įtampa labai išsaugo, nes tarp jų mūsų komandos nebuvo. Vedėjai užteko paminėti, kad antrą vietą užėmė Utenos Adolfo Šapokos gimnazija. Pašokome iš savo vietų, džiaugsmo šūksniai visiems užėmė ausis, o jautresnės merginos neslėpė ašarų.  Dar iki vakaro negalėjo patikėti, kad važiuosime į Strasbūrą ir šių metų lapkričio 24 d. dalyvausime EUROSCOLA dienoje kartu su Europos Sąjungos šalių moksleiviais. Į Strasbūrą su mumis vyks ir  anglų kalbos mokytoja Alina Žvirblienė, kuri padės pasiruošti jaunimo debatams ES klausimais.

Inga Juodelytė
Anykščių J.Biliūno gimnazijos informacija

Griežtai draudžiama Anykštėnas.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Anykštėnas.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Anykštėnas.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 23.22.136.56.

Rašyti

Portalo Anykštėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Anyksciai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Antano Baranausko literatūrinė premija – Ingai Liepaitei ir Antanui Verbickui

Lapkričio 30 dieną vykusio Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta premijos skyrimo komisijos siūlymui 2017 metų An...

2017 m. Laisvės premija skirta laisvės gynėjai, politinei kalinei N. Sadūnaitei

Seimas, vadovaudamasis Laisvės premijos įstatymu ir Laisvės premijų komisijos sprendimu, nutarė 2017 metų Laisvės premiją paskirti laisvės gy...